Erçel Kentsel Dönüşüm
Kentsel Dönüşüm Tv : 0 850 303 0 734
MOD_REGISTER_PLUGIN_ALERT

kentsel dönüşüm projelerinde gaza basıldı - 0850 30 30 734

Hükümet kentsel dönüşüm projelerinde gaza bastı!
Yeni destekler geliyor.

Hükümet kentsel dönüşüm projelerinde gaza bastı! Yeni destekler geliyor

 

Hükümet sağlıksız yapı stokunu yenilemek için kentsel dönüşüm projelerinde gaza bastı. Her yıl 1 milyon konutun dönüşümü için kolları sıvayan hükümet, yeni destekleri devreye alıyor. Vatandaşın kredi ödemelerini daha rahat yapması için faiz desteği artırılıyor.

Hükümet sağlıksız yapı stokunu yenilemek için kentsel dönüşüm projelerinde gaza bastı. Deprem riski altındaki Türkiye'de riskli 6.5 milyon konut bulunurken, her yıl 1 milyon konutun dönüştürülmesi hedefleniyor.

 

Kamu tarafında binlerce konutluk birçok proje yürütülürken, vatandaş da çeşitli desteklerle kendi evini dönüştürebiliyor. Bu desteklerden biri de faiz destekli kentsel dönüşüm ve güçlendirme kredileri.

Geçtiğimiz yıl kredilerin üst limitleri iki kez artırılmıştı. Şimdi ise krediye verilen faiz desteğinin artırılması gündemde. Geçen yıl şubat ayında kredi desteği 400 bin liraya çıkarılmıştı.

Ardından ekim ayında ikinci kez artışa gidilerek hem faiz desteği hem de verilen kredi desteği artırılarak, hak sahipliği bazında destek sağlanacak.

Kredi anapara tutarı üst limiti, güçlendirme kredisi için 160 bin liradan 240 bin liraya, konut yapım ve konut edinme ile işyeri yapım kredisi için 400 bin liradan 600 bin liraya yükseltildi.

İşyeri edinme kredisi üst limiti ise 250 bin lira olarak belirlendi.

 

.İletişim Bilgileri

Adres: FATİH MAHALLESİ ŞEHİT GAFFAR OKKAN CADDESİ NO:5/A  34175 BÜYÜKÇEKMECE  - İSTANBUL  Tel:0 850 303 0 734   E-mail: Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

Son Eklenenler

En çok Okunanlar