Erçel Kentsel Dönüşüm
Kentsel Dönüşüm Tv : 0 850 303 0 734
MOD_REGISTER_PLUGIN_ALERT

Kentsel Dönüşüm Kira Yardımında İkamet Şartı Kaldırıldı - 18/01/2021 Kentsel Danışman

Kentsel Dönüşüm Kira Yardımında İkamet Şartı Kaldırıldı6306 sayılı Kanun Kapsamında “Riskli Olarak” tespit edilen yapılarda ikamet eden mal sahiplerinin kira yardımı alabilmesi için temel şartlardan birisi olan “ikamet şartı” kaldırıldı!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Kira Yardımı uygulamasında, hak sahiplerine kira yardımında bulunulabilmesi için tespit edilen riskli yapıda ikamet şartı, kendi veya varisleri adına makul bir tüketimi bulunan elektrik, su, doğalgaz, internet vb. fatura gösterme zorunluluğu bulunuyordu. 6306 sayılı Kanun ve 6306 sayılı Kanunun Uygulama Yönetmeliğinin güncellenmesi ile bir değişiklikte kira yardımı konusunda oldu.

Yapılan bu değişikliğe göre 2019 Yılı için Kira Yardımı Uygulama Klavuzunun yayımlanması ile birlikte riskli olarak tespit edilen yapılarda, mal sahiplerine ikamet şartı aranmaksızın kira yardımı yapılabilecek. Yapılacak olan kira yardımı tutarı yine mal sahiplerinin hisseleri oranında olacak ve kira yardımında üst sınır aylık olarak 1.150 TL olarak belirlenecek.

Ayrıca yapılacak olan kira yardımları yine en fazla 1 adet bağımsız bölüm için yapılacak. Yani hak sahibinin riskli olarak tespit edilen yapıda birden fazla bağımsız bölümü varsa, bunlardan yalnızca 1 tanesi için kira yardımı yapılacak.

Diğer tüm ayrıntılar için
Lütfen arayınız
0850 30 30 734İletişim Bilgileri

Adres: FATİH MAHALLESİ ŞEHİT GAFFAR OKKAN CADDESİ NO:5/A  34175 BÜYÜKÇEKMECE  - İSTANBUL  Tel:0 850 303 0 734   E-mail: Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

Son Eklenenler

En çok Okunanlar