Erçel Kentsel Dönüşüm
Kentsel Dönüşüm Tv : 0 850 303 0 734
MOD_REGISTER_PLUGIN_ALERT

Kentsel Dönüşüm Mağduru Olmayın 0850 30 30 734 - Kentsel Danışman 2022

Kentsel Dönüşüm Danışmanlığı
- Büyükçekmece kentsel dönüşüm

NEDEN KENTSEL DÖNÜŞÜM DANIŞMANLIĞI ?

Kentsel Dönüşüm Danışmanlığı ne anlama gelmektedir.? Biz kat maliklerine avantaj ve dezavantajları nelerdir ? Bu konuda bizi bilgilendirir misiniz?

                           Ülkemizde Kentsel Dönüşüm Danışmanlığı iş kolu, 2012 yılında kabul edilerek yürürlüğe giren 
“6306 sayılı Afet Riskli Yapıların Yenilenmesi Kanunu”  ile tanınmaya başlanmıştır.
Bu iş kolunun ortaya çıkmasındaki temel sebep, kentsel dönüşüme girecek olan yapıların hak sahiplerinin yasa kapsamında yenilecek olan yapıları ile ilgili teknik ve hukuki konularda yeteri kadar bilgi edinmesini sağlayacak açık bir kaynağa erişimlerinin olmaması  veya uzmanlık konuları dışında olması sebebi ile yasa ve inşaat uygulamalarının yeteri kadar anlaşılamaması, bunun sonucu olarak, müteahhit firmaların karlılık oranlarını arttırmak adına, hak sahiplerinin aleyhine olan şartname, sözleşmeleri ve mimari uygulama projelerini kabul ettirerek,  lehlerine olan şekilde hareket etmeleridir.

Söz konusu yasanın yürürlüğe girdiği ilk bir kaç yıl süresince, hak sahiplerinin uğrayabilecekleri mağduriyetler tam olarak anlaşılmamış ancak şu an gelinen noktada sayısız hak kaybı ile ilgili dava dosyalarının mahkemelerde görülmeye başlanması, durumun gerçek yüzü ortaya çıkmıştır.

Konunun temeline inildiğinde sorunun başlangıç noktası, kentsel dönüşüm konularının görüşüldüğü apartman / site toplantılarında, konu hakkında kısmen bilgisi olan ancak uzmanlık alanları dışında olması sebebi ile tam olarak konuya hakim olmaları beklenmeyen hak sahiplerinin üstünkörü bilgiler ışığında ilerlemesi, sonrasında bir şekilde anlaşılan müteahhit firmanın sunduğu, yasa boşlukları veya kelime oyunları ile aleyhlerine olacak maddeleri  içeren sözleşme, teknik şartname ve mimari projeleri uzmanlara danışmadan kabul etmeleri  ile başlamaktadır.

Görülen bir diğer sorun ise apartman / site yönetiminde veya kentsel dönüşüm komisyonunda yer alan hak sahiplerinin, kendi avantajlarına olacak şekilde müteahhit firmadan menfaat sağlayarak, diğer hak sahiplerini mağdur etmesi durumudur. Çoğu zaman olumsuzluk yaratacak durumlar inşaat tamamlanana kadar anlaşılamamakta ve aylarca mahkeme salonlarında sürüncemede kalabilecek geri dönüşü olmayabilen bir yola girilmektedir.

          İşte bunun için "Kentsel Dönüşüm Danışmanlığı" doğmuştur. Bu anlamda şu ortaya çıkmaktadır ki "danışmanlık hizmeti" almaksızın yola çıkmamak gerekmektedir.

          Büyükçekmece kentsel dönüşüm danışmanlık ofisi, siz kat maliklerine bu konuda KİRA YARDIMI DANIŞMANLIĞI, KREDİ DESTEĞİ DANIŞMANLIĞI, HUKUKSAL DANIŞMANLIK, KAMULAŞTIRMA DANIŞMANLIĞI, PROJE DANIŞMANLIĞI, MÜTEAHHİT TEMİNİ DANIŞMANLIĞI, RİSKLİ YAPI TESPİTİ DANIŞMANLIĞI, SATIN ALMA, DEĞER TESPİTİ SPK DANIŞMANLIĞI, konularında profesyonel hizmet vermektedir.


BİZİ ARAYIN
0850 30 30 734
WHATSAPP HATTIMIZ
0543 347 69 20 +kentsel danışman, +kentsel danışmanlık, +kentsel danışman istanbul,+kentsel danışman bursa,+kentsel danışman balıkesir,+kentsel danışman çanakkale,+kentsel danışman edirne,+kentsel danışman tekirdağ,+kentsel danışman çorlu,+kentsel danışman kırklareli,+kentsel danışman bakırköy,+kentsel danışman beşiktaş,+kentsel danışman bahçelievler,+kentsel danışman ordu,+kentsel danışman samsun,+kentsel danışman zonguldak,+kentsel danışman sinop,+kentsel danışman trabzon, +kentsel danışman riza, +kentsel danışman çorum, +kentsel danışman erzincan, +kentsel danışman erzurum, +kentsel danışman elazığ, +kentsel danışman bingöl, +kentsel danışman van, +kentsel danışman tatvan, +kentsel danışman kayseri, +kentsel danışman sivas, +kentsel danışman bartın, +kentsel danışman ankara, +kentsel dönüşüm tv ankara, +kentsel danışman bolu, +kentsel danışman düzce, +kentsel danışman sakarya, +kentsel danışman diyarbakır, +kentsel danışman urfa, +kentsel danışman hatay, +kentsel danışman adıyaman, +kentsel danışman gaziantep, +kentsel danışman manisa, +kentsel danışman denizli, +kentsel danışman aydın, +kentsel danışman kuşadası, +kentsel danışman muğla, +kentsel danışman izmir, +kentsel danışman manisa, +kentsel danışman afyon, +kentsel danışman adana, +kentsel danışman ağrı, +kentsel danışman gümüşhane, +kentsel danışman bartın, +kentsel danışman yalova, kentsel danışman malatya, +kentsel danışman kahramanmaraş,

İletişim Bilgileri

Adres: FATİH MAHALLESİ ŞEHİT GAFFAR OKKAN CADDESİ NO:5/A  34175 BÜYÜKÇEKMECE  - İSTANBUL  Tel:0 850 303 0 734   E-mail: Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

Son Eklenenler

En çok Okunanlar